Bijuteri Mağaza Dekorasyonu

Bijuteri Mağaza Dekorasyonu

Bijuteri mağazaları son zamanlar kadınların ilgisini çektiği kadar erkeklerin de fazlasıyla girip çıktıkları dükkanlar olmaya başladılar. Erkeklerin de aksesuar kullanımı bu gibi mağazalar için oldukça karlı bir iş olduğu kadar her yaştan insana hitap ediyor olması her insanın bu tür mağazalara uğruyor olmaları bijuteri mağazalarını dikkat çekici karlı iş imkanları olarak sağlamak da. Peki, bijuteri dükkanı açarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Özellikle Bijuteri mağaza dekorasyonu nasıl olmalı?

Bijuteri mağaza dekorasyonun da dikkat edilmesi gereken ilk kural tavanla zeminin yumuşak tonlar da olmasıdır. Böylelikle içeri de daha ferah ve aydınlık bir ortam elde edebilirsiniz. Eğer koyu tonlar da renkler kullanarak tavanı renklendirme fikriniz varsa kullandığınız koyu tonların zıttı olacak açık renkleri tercih etmeniz tavanı daha ferah bir hale sokacaktır.

Ayrıca mağazanız da asılı olacak ürünlere yoğun ışık vermek müşterilerinizin dikkatini dağıtacaktır bu nedenden dolayı ışığı ne az nede çok yoğun vererek müşterilerin dikkatini dağıtmamanız gerekiyor. Yumuşak renkli tonlar kullanmak takılarınızın asılı olduğu duvar da işinize ışığın kullanımın da fayda sağlayacaktır. Mağazanızdaki takıların kullanımı daha çok bayanlara yönelik olacak ise seçeceğiniz kadınsı renkler müşterilerinizin kendilerini daha rahat ve sempatik bir ortam da hissetmelerini sağlayacaktır.

Mağazanız da eğer ki uzun bir duvar var ise kesinlikle aynı ürünleri ve renkleri duvarın bitimine kadar kullanmamanız gerekir. Böyle bir duvarı hatalı dizayn etmeniz müşterilerinizin dikkatini dağıtacaktır. Bu yüzden belli ölçülerle farklı renkler de ürünler ve modeller kullanarak uzun duvarınızı avantaja çevirmiş olursunuz.

Dizayn yaparken en önemli dekorasyon hatalarından birisi de müşterilerin dükkanınıza girerken kasanızın sağın da olması onları önemli miktarda etkileyecektir. Bu konudan dolayı müşterilerinizin dükkanınızdan çıkarken sağın olması alıcılarınızı olumsuz etkilemeyecektir.

Ve ürünlerinizi kesinlikle karışık dizmemeniz en önemli unsurlardan biridir. Aynı renk ürünleri her zaman bir arada tutarak müşterilerinizin seçimlerini daha rahat yapabilmelerini sağlayabileceğiniz gibi arka fon duvarınızı da aynı renkte yaparak dükkanınız da gerekirse renk renk oluşmuş dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Bijuteri mağaza dekorasyonu yapmak tamamen maddi imkanlar ve hayal gücünüze bağlıdır. Gerekirse bu konu da eğitimler alabileceğiniz gibi biraz hayal gücüyle önemli ölçüde dükkanınızı renklendirecek dekorasyonlar tasarlayabilirsiniz. Eğer hiç bir fikriniz yok ise mutlaka bir iç dekorasyon uzmanıyla çalışmanızı tavsiye ederiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart