Çocuk Mağaza Dekorasyonu – Çocuk Mağaza Tasarımı

Çocuk Mağaza Dekorasyonu – Çocuk Mağaza Tasarımı

Her satış mağazasında, müşteri memnuniyeti esas olarak alınmaktadır. Satış yapan mağazalarda görsellikler çok önemlidir. Örnek olarak çocuk ürünleri satışı yapan bir mağazada, ürünler çocuklara hitap ettiği için daha eğlenceli ve görselleri fazla olan vitrinler olmalıdır. Çocuk ürünleri mağazasında çocuklar önceliklidir fakat ebeveynler içinde vitrinlerde ilgi çekici çocuk ürünleri sergilenmelidir. Çünkü ürünün satış aşamasında en son karar anne ya da babadan geçmektedir.

Çocuk mağazasındaki ürünlerin hangileri ön planda tutulması gereklidir, vitrin lik diyebileceğimiz ürünler hangileridir? Mevsimlere göre, mağazanın bulunduğu semt veya ilçeye göre yaş ortalaması ve yaşam standartlarına uygun olarak müşteri potansiyeli artırmak amacıyla vitrinlerimizi dizayn edebiliriz. Mağaza dekorasyonu konu hakkında en önemli husustur. Özellikle çocuk mağaza dekorasyonu, bazı temel öğeler hakkında bilgi sahibi olmanızı gerektiren bir konudur. Bu konuda yardım ve destek şarttır. Günümüzde bu işlerle ilgilenen ve işlerini profesyonelce yapan birçok dekorasyon firması bulunmaktadır.

Öncelikli olarak dekorasyonunu yapacağınız çocuk mağazasında hangi ürünlerin olması gerektiği araştırılır. Bunun içinde mağazanın bulunduğu semt veya ilçede bazı anketler yapılabilir. Mağazada olmazsa olmaz diyebileceğiniz temel ürünleri belirledikten sonra, vitrin ve mağaza içerisindeki dizayna önem vermelisiniz. Örneğin; çocuk mağazasında, çocukların ilgisini çekecek oyuncaklar bulundurulmalıdır. Unutmayınız, müşterileriniz çocuklardır! Çocuk mağazasında hangi temel ürünlerin vitrin camlarında olması gerektiğinin kararı verildikten sonra, vitrin düzenleme yapılmalıdır.

Mağazalarınızın aynası vitrinlerdir. Çocuk mağazasında olması gereken ürünlerin vitrin camlarında en canlı şekilde sergilenmesi gereklidir. Mağaza içi dekorasyonu kız veya erkek çocukların temel renkleri ile boyanabilir, neşeli ve üzerlerinde satışını yaptığınız ürünlerden giydirilmiş vitrin mankenleri olabilir. Duvarları çocuk resimleri ile boyanabilir. Satışını yaptığınız ürünün markasından ziyade, görsel ürün resimli duvar kağıtları serilebilir. Anne ve babalar için çocuk mağazasında tercih edilen bir hususta, çocukların ihtiyaçları olan wc ve lavabolardır. Alış veriş yapmak isteyen aile, çocuklarının ihtiyaçları nedeni ile mağazadan ayrılabilir.

Eğer dekorasyon ve vitrin konusunda kararsız iseniz, konu hakkında bilgi sahibi değilseniz ya da yaptıklarınızdan daha iyisi var mıdır? Diye düşünürseniz, o zaman işi profesyonellere bırakmalısınız. Dekorasyon üzerine hizmet veren firmalarla anlaşarak, gerekli çalışmaları başlatabilirsiniz. Mağazanızın gereksinimlerini belirleyerek birazcık masraf ile bulunduğunuz semtin veya ilçenizin en popüler çocuk mağazasına sahip olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart