Çocuk Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çocuk Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çocuk mağazaları yetişkin elbiselerinin bulunduğu mağazalara göre daha farklı tasarlanmalıdır. Bunun sebepleri arasında küçük çocukların daha neşeli ve eğlenceli bir yerde sıkılmadan alışveriş deneyimi yaşatılmasının aileler içinde tercih edilmesidir. Bu bakımdan mağaza dekorasyonunun saf renklerden değil, daha cafcaflı bir renk cümbüşüyle tasarlanmasında bir beis yoktur. Ancak yine de renk tercihlerini abartarak, mağazayı bir oyun parkına çevirmemeye dikkat edilmelidir. Yerinde kullanılacak canlı ve çocuksu renk tercihleri sayesinde daha estetik bir çocuk mağaza dekorasyonu meydana getirilebilir.

Nelere dikkat edilmesi gerekir?

Çocuk mağazaları için inşa edilen raf sistemleri ahşaptan imal ediliyor. Sizin de tercihleriniz arasında ahşap sistemli raflar olmalıdır. Cam tercihlerinden kanılması gerekir. Çünkü küçük çocukların cirit atacağı mağaza içerisinde camlar küçük bireyler için tehlike oluşturabilir. Yine de camın dekorasyonda meydana getirdiği estetik görünümden ufakta olsa faydalanmakta bir kusur yoktur. Bunun tehlike yaratmayacak şekilde olmasına özen gösterilmesi lazımdır.

Çocuk mağazaları dekorasyonunun bir parçası olarak kabinler önemlidir. Çocuk ve anne veya babasının sığabileceği ve rahatça hareket edebilecekleri kabinlerin olmalıdır. Bu kabinler genelde kapısız bir şekilde olabilir. İçerisinde bir aynanın olması şart değildir. Güvenlik açısından aynanın olmaması daha iyi olabilir. kabin dışına koyulacak aynalar yeterlidir.

Raf sistemlerinin boyuna dikkat edilmeli

Çocuk mağazalarındaki raf sistemlerinin boylarına dikkat edilmesi gerekir. Ufak üyelerin yetişebilecekleri yükseklikte raf sistemleri inşa edilmesi lazımdır. Böylece çocuğun kendi tercihlerini yapması sağlanabilir. Raf sistemlerinin düzgün ve güzel gözükmesi, aileler içinde mağazanın tercih edilebilirliğini artırır. Hijyen dışı rafların müşteriler nezdinde mağaza prestijini olumsuz etkileyebilir. Bu bakımdan raf sistemlerinin anti bakteriyel ve anti stres özelikte olanlarından seçilmesi gerekir. alışveriş mağazalarında tercih edilen müzikler çocuk mağazalarında da tercih edilebilir.

Etkileyici bir vitrine ne denir?

Çocuk mağazalarınıza müşteri kazanabilmek için öncelikle anneleri etkilemek gerekir. Bu bakımdan vitrinler oldukça önemlidir. Çocuklarına alacakları kıyafetleri mağazaya girmeden vitrine bakarak tartan anneleri kazanmak için etkileyici bir vitrin yapılması gerekir. Vitrinde kız ürünlerine yer verileceği gibi, erkek ürünlerine de yer verilmeli. Sadece kız çocuğu kıyafetleri olumsuz bir algı yaratır.

İç Mekan Dekorasyonunda Kalite

Şubat 11th, 2016

İç Mekan Dekorasyonunda Kalite! Yaşanılabilir mekanların inşası adına iç mekan çözümlerine önem vermek gerekir. Gelişi güzel dekorasyonlar yerine tarzımızı ve mutlu olmamızı sağlayacak dekorasyon terc...

Read more

Mağaza Dekorasyon Trendleri

Şubat 11th, 2016

Mağaza Dekorasyon Trendleri! Mağazacılıkta tasarım ve görsellik giderek ön plana çıktı. Bunun en fazla yaşandığı ülkenin Türkiye olduğunu söylemek gerekir. Dekorasyon konusuna çok dikkat eden bir kitl...

Read more

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart