Ev Dekorasyonu Modelleri

Ev Dekorasyonu Modelleri

Ev dekorasyonu dediğimiz zaman uçsuz bucaksız birden fazla şey gelir aklımıza. Koltuk, halı, perde, yaşam ünitesi, aksesuarlar ve daha nicesi. Tüm bu eşyalar evimizi dekore etmek için her tarzda bulunan ürünlerdir. Ev dekorasyonu yapmadan önce mutlaka bir araştırma yapmaya başlarız ve avangart mı, klasik mi, modern mi döşemek istiyoruz netleştiririz.

Evinizi dekore ederken öncelikle ne istediğinizden emin olmanız ve bu dekorasyondan kısa sürede sıkılıp sıkılmayacağınızı tartmanız gerekir. Tercih edeceğiniz dekorasyon modelinin modaya uygun olması ve kısa sürede demode olmayacak bir tarz olması da önemlidir. Tüm bunları düşünürken birden fazla ev dekorasyonu modelleri örneği incelemenizde fayda var.

Klasik tarzda bir ev döşemek isteyenler için, klasik dokunuşlu halılar ve perdeler ile duvar kağıtları kaçınılmazdır. Mobilyalarınızda da vitrin ve konsol tercih ederek, oturma gruplarınız ile kombin edebilirsiniz. Oturma grubu tercihleriniz için oymalı klasik koltuk takımları, istediğiniz zengin havayı yakalamanızı sağlayacaktır. Tüm bu ambiyansa ortak olacak avizelerde güzel dokunuşlardan birisi olacaktır. Size tavsiyemiz çok koyu renkleri bir arada kullanmamanız.

Modern – şık ya da spor – şık tarzda bir ev döşemek isterseniz, yaşam ünitesi ve modern bir oturma grubu ya da köşe takımı tercih edebilirsiniz. Perde ve halılarınızda da sadeliği ön planda tutarak, gözü yormayacak modeller tercih etmelisiniz. Duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız, sade veya taş desenli, çizgili gibi modellere yoğunlaşabilirsiniz.

evdekor1

Avangart tarzda bir ev dekorasyonu için şıkırtılı, hareketli modeller tercih ederek istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz. Oturma gruplarında taş detaylı modeller tercih edebilirsiniz. Bir yemek odası takımı ile oturma grubunuzu takım edebilirsiniz.

Ev dekorasyonu, banyo ve mutfak gibi yaşam alanlarında da uygulamaktan keyif aldığımız bir konudur. Bu alanlarda dekorasyon modellerini incelerken oldukça farklı şeyler görebiliriz. Banyonuzu küçük dokunuşlar yaparak dekore etmek isterseniz, havlu koymak için düzenlemeler yapabilirsiniz. Hasır sepetleri, banyo demirlerine asarak modern ve zarif raf düzeni oluşturabilirsiniz. Duşa kabin kaplamlarından faydalanabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonu yaparken, mutfak dolaplarınızı renklendirebilirsiniz ya da sade bir renk tercih ederek, soft bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda duvar kağıtları veya fayans döşemeler oldukça başarılı sonuçlar verir. Mutfağınızda aksesuar kullanımı ile görselliği arttırabilirsiniz. Ev dekorasyonu yaparken, tüm eşyalarını modası çabuk geçmeyecek ve kullanışlı eşyalar olmasını ön planda tutmalısınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart