Evde İç Dekorasyon İpuçları

Modern Ev Tasarımları

Evlerimiz bizim için rahatımızı yansıtan unsurlardan biridir. Ev tasarımı deyince evimizin her köşesindeki farklılıklar aklımıza gelmektedir.

Modern tasarımlar uygulanırken evimizin herhangi bir köşesinden memnun olmadığımız anlaşılır. Özellikle duvarlardan ve duvar kâğıtlarından sıkılanlar, zemindeki halı ve parkelerini değiştirmek isteyenler, salon, mutfak ve evin diğer bölümlerini dekoratif ürünlerle zenginleştirmek isteyenler modern tasarıma çok önem verirler.

Değişik duvar kâğıdı modelleri arasında bulunan 3D duvar kâğıtları duvarlarda ve hatta zeminde bile uygulanabilir olup ev tasarımında canlı bir görünüm yaratır. Salonun daha ferah olması için mobilyada açık renkler tercih edilmeli. Hatta salonun daha geniş olması için köşe koltuklar tercih edilmelidir. Işıklandırma da kullanılan şatafatlı avizelerin yerini sade şık görünümlü oda ile bütünlük avizeler almalıdır. LED ışıklarda salonumuzda loş bir aydınlatma sağlar. Ayrıca salonumuzun bir köşesine şömine yerleştirebilir ya da dekorasyon olarak şömine detayını kullanabiliriz. Ev tasarımında ev hanımlarının fazlasıyla vakit geçirdiği mutfaklarda da modernlik çok önemlidir. Eskiye nazaran ankastreler mutfakta hem yer hem kullanış bakımından hamda şıklık olarak büyük paya sahiptir. Mutfak dolaplarındaki çeşitli modeller ve renkler mutfaktaki diğer eşyalarla uyum içinde olmalıdır. Mutfak tasarımında tablolar, bitki ve çiçekler mutfağın neşeli bir hal almasını sağlar.

Geniş mutfaklarda ise biblolar, değişik tasarıma sahip masa ve sandalyelerle karşılaşmak mümkündür. Mutfakta olsun evin diğer bölümlerinde olsun küçük detaylar yaparak bulunulan ortamın daha farklı bir ahenge sahip olmasını sağlamış oluruz. Çocuk odaları evin en dağınık bölümlerinden biridir. Ama buralarda bile can alıcı tasarımlar yapılarak her şeyin düzenli tertipli içinde olmasını sağlayabiliriz. Çocuk odalarında çok amaçlı kullanılan eşyalar odadaki dağınıklığı bir nebze olsun toparlayacaktır. Çocukların keyifli, sıkılmadan vakit geçireceği ortam yaratmaya dikkat edilmelidir. Çocuklarımızınsa fikirlerini alarak zeminin ve duvarların renklerine birlikte karar vererek onlar için verimli ortamlar meydana getirmeliyiz. Sabitlenir ve anti bakteriyel ürünler kullanarak tehlike yaratacak materyaller ortadan kaldırılmalıdır.

Modern ev tasarımları evlerimizin zarif ve hoş görünümlü bir ortam olmasında çok etkilidir. Renklerin ve modern eşyaların göz alıcı büyüsü ev tasarımında bütünlük sağlar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart