Evlerde Dekoratif Raf Modelleri ve Kullanım Alanları

Dekoratif Raf Modelleri

Raflar hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz mobilya ürünleridir. Ortalığın karışıklığına çözüm bulmak için, aradığımız şeyi kolaylıkla bulabilmek için kullanılabilir.

Çünkü kitaplarımızı bir yere üst üste bıraktığımızda alttakileri almada zorlanabilir ama rafa koyduğumuz kitaplarımıza kolaylıkla ulaşabiliriz. Mutfakta da raflar kurtarıcımız olacaktır. Tabaklarımızın, tencerelerimizin iç içe durması hiç de hoş olmayan bir görüntüdür. Raflar sayesinde bu karışıklığı önleyebilir, tabaklarımızın ve tencerelerimizin düzenli bir şekilde dizayn edilmesini sağlayabiliriz. Artık beyaz eşya da olsun mobilya çeşitlerinde olsun raf sistemine çok önem verilmektedir. Bu yüzden raflar artık standart görüntüde değil de değişik modellerle karşımıza çıkmaktadır. Salon ve oturma odalarımızda dekoratif raflar daha göz alıcı olmaktadır. Bunun için kitaplıklarımız için, ünitelerimiz için değişik tasarımda raflar karşımıza çıkmaktadır. Dekoratif olması odamızın içinde bir fazlalık gibi değil de tamamlayıcı bir ürün gibi durmasını sağlamaktadır. Değişik renk seçenekleriyle odamızda ki ya da salonumuzda ki eşyalarla uyum sağlayabilir, eşyalarımızla bütünlük sağlayabilir. Çocuk odaları içinde değişik hayvan figürlü, çiçek raf modelleri kullanılmaktadır.

dekoratifraf1

Raflar genellikle mobilyadan yapılır ama işyerleri, ofis gibi mekânlar için çelik olarak da tasarlanabilmektedir. Bu raflar modern dekorasyonları sayesinde hem evlerimizin hem de işyerlerimizin görüntüsü açısından büyük paya sahiptirler. Çelik raf modelleri mobilya ya göre çok tercih edilmez, bunun sebebi mobilyalara istediğimiz şekli verebilmemizden kaynaklanır. Mutfak da kullanabileceğimiz dekoratif raf modelleri mutfağın büyüklüğüne küçüklüğüne göre değişir. Genellikle standart görünümlü tercih edilse de bunu renk ve değişik boya tasarımları ile dekoratif hale getirebiliriz. Son zamanlarda mutfaklarda dekoratif olması için kelebek raf modeli uygulanmaktadır. Evlerimizde kullandığımız raflarda led ışık da günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılır. Rafların etrafına yerleştirilen ledler zaten şık olan dekoratif görünüme farklı bir boyut katmaktadır. Biblolarımız ve oda süslerimiz için de son dönemlerde fiyonk ve yaprak raf modelleri bulunduğu yere farklı bir hava katmaktadır. Dekoratif raflar el işçiliği açısından da büyük önem taşır.

Mutfak dolaplarında, kitaplık olarak, evimizin bir köşesinde çizim için kullanılan dekoratif raflar hayatımızı oldukça kolaylaştırır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart