Giyim Mağazaları İçin Soyunma Kabini Dekorasyon Önerileri

Giyim Mağazaları İçin Soyunma Kabini Dekorasyon Önerileri

Günümüzde alışveriş ihtiyaçtan çok zevk haline gelmiş durumda. İnsanlar vakit geçirmek amaçlı bile onlarca mağaza gezip bir o kadar kıyafet dener hale geldi. Bu durum mağazaya giren müşteriyi boş göndermek istemeyen mağaza sahiplerinin ufak dokunuşlarıyla büyük kâra dönüşebiliyor. Nasıl mı? Giyim mağazaları için soyunma kabini dekorasyon önerileri yazımızda buna cevaplar bulacağız.

Evet, insanlar, özellikle bayanlar bazen almak çoğu zamanda gezmek ve vakit geçirmek için mağaza mağaza gezip kıyafetler giyip çıkarıyor demiştik. Peki alışveriş amaçlı gelmeyen bir müşterinin, o ürünü alması nasıl sağlanır?

Öncelikle bir bayan içerisinde bulunduğu kıyafetin onu zayıf gösterdiğini düşünüyorsa, o kıyafet her zaman diğerlerinden 1-0 öndedir. Bu yüzden ilk olarak işe kabinlerdeki aynaların bir iki beden zayıf gösteren aynalarla değiştirilmesiyle başlanabilir.

İkinci olarak ise kabinin ışığının net olması gerekir. Bir kıyafet deneyen müşteri, kendini ve kıyafetin rengini net bir şekilde görebilmelidir. Parlak olmayan ışık, müşteride psikolojik bir daralmaya yol açabilir. Etkisi çok fazla yokmuş gibi düşünülse bile parlak ortam ve net görüntü müşteriyi satın alıma teşvik eder.

Üçüncü önerimiz ise dekorasyonla ilgili. Dekorasyon yapılmadan önce göz önünde bulundurulması gereken hususlar vardır. Bunlar mağazada satılan ürünlerin stilleriyle ilgilidir. Biraz konuyu genişletip örnek verecek olursak; mağazada satılan ürünlerin kullanılacağı yerler ile kabin dekorasyonu alâkadar olmalıdır. Örneğin gece kıyafetleri satan bir mağazanın kabininde kıyafet deneyen biri kendini gece dışarı çıkmış gibi hissetmelidir. Böyle bir mağazada kabinin dört tarafında da aynalar bulunması ve bolca aydınlatma kullanılması kabini daha geniş gösterecektir. Yerde bulunan küçük kırmızı halı ise kabinin salon görünümünü tamamlayacaktır. Bir başka örnek verecek olursak ve günlük kıyafetler satılan bir mağazanın kabin dekorasyonu daha salaş ve sıcak olmalıdır. Bu tarz mağaza kabinlerinde daha az aydınlatma ve ayna kullanılması gerekirken kullanılan dekoratif malzeme arttırılmalıdır. Yerlere çim ya da yol görüntüsü verilirken, kabinin aynasız kalan duvarları dekoratif yazılar ve konseptle alakalı tablolar, kabine sokak havası verilebilir.

Müşteri denediği kıyafetle, gideceği yerde iyi göründüğüne ikna edilirse alım çoğalacaktır. Sonuç olarak mağazada bulunan kıyafetlerle kabin eşdeğer olmalı ve birbirine uyum sağlamalıdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart