Giyim Mağazası İç Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Giyim Mağazası İç Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Giyim mağazanızı doğru dekore ederek satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bu nedenle mağazanızı kurmadan önce bilir kişilerle çalışma yapmanızda fayda var. Özellikle iç mimari tasarım konusunda uzmanlaşan mimarlardan yardım alınması gerekir. Bunun haricinde kendiniz dekore etmek istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken şeyler var.

DCIM100GOPRO

Öncelikle alanları iyi kullanmanız gerekir. müşterilerin rahat bir şekilde dolaşabilmesini sağlayacak düzeni kurmalısınız. Bir yerden mağazayı gezmeye başlayan müşterinin üzerine alabileceği her şeyi görebileceği şekilde gezintisini sağlayacak düzen olması gerekir. Bunun için rakiplerin nasıl bir iç mimari dekorasyon uyguladıklarına bakabilirsiniz. Yapılan bir araştırmaya göre mağaza içerisinde kasanın sağ tarafta olması müşterilerin tedirgin olmasına neden oluyor. Bu tedirginlik ise alışverişe kötü bir şekilde yansıyor. Müşteriler mağaza içerisine girdiklerinden sağdan başlayarak gezmeye başlarlar. Dolayısıyla direk bir kasa gördükleri zaman tedirgin olabilirler.

SNAZZY MERTER STAR ARENA-1 (16)Raflara dizilen giysilerin renk uyumlarına ve düzenlerine kesinlikle dikkat edilmesi gerekir. Dağınık ve bozuk bir mağaza içerisinde kimse kendisini mutlu hissetmez ve pek fazla dolaşmayı düşünmez. Teşhir sistemlerinin birbirleri içerisine girmiş olmasına da dikkat edilmesi gerekir. karışık bir düzen her zaman boğucudur. Son zamanlarda mağazacılık dekorasyon trendlerinde sadelik ön planda. Sadeliği yakalayabilmek içinde mağazanın alanını iyi değerlendirmek gerekir.

Boydan boya raf sistemlerinden kaçının

SNAZZY MERTER STAR ARENA-1 (7)Duvardan duvara olan raf sistemlerinden kesinlikle uzak durmanız gerekir. Bunun sebebi sıkıcı olması. Tek tip bir dekorasyon görünümü vermesidir. Yapmanız gereken bölüm bölüm duvarlarınızdan faydalanmak. 4 metre kot içinse ise, arada bir ayna veya farklı bir geçiş dekorasyonu sağlayarak, diğer 4 metre için gömlekleri düşünebilirsiniz. Duvar renklerini de pastel veya açık renklerde tercih edebilirsiniz. Parlak ve ışıklandırmaya katkı sağlayacak renkler, mağazanızın boğucu bir karanlık içerisinde sıkıcılıktan kurtulmasını sağlar.

Giyim mağazalarında renklilik söz konusu olacağı için ekstra boyama veya raf sistemlerini renkli seçmek gerekmez. Kıyafetlerin renklilikleri dekorasyona artı değer katar. Üstelik ön plana çıkar. Dolayısıyla sadelik önemlidir. Kıyafetlerin ön plana çıkmasını mümkün kılar. Vitrinleri de değişik bir tarzda kurgulayın. Dikkat çekmeniz için bu gereklidir. Mağazanıza fazladan müşteri çekebilmek için öncelikle vitrinlere dikkat edilmesi gerektiğini asla unutmayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart