Hangi Müzik Tarzları Mağazanızı Çekici Kılar?

Hangi Müzik Tarzları Mağazanızı Çekici Kılar?

Mağaza açmak büyük meziyettir bilirsiniz. Hele bu işe ömrünü, hayatını adamış biriyseniz ve bu mağaza sizin geleceğinize yön verecek ve etkileyecek bir iş ise daha bir fazla önem arz eder mutlaka. Tabi mağaza açmanın belli kuralları, kanunları, stratejisi ve konumu olmakla birlikte mağaza içerisinde ürün düzenlemesi, ürünlerin yerleri, insanlara karşı ilgi alaka derken bir de mağaza içerisinde çalan müziklerde çok önem arz etmektedir.

Hangi müzik tarzları mağazanızı çekici kılar? Diye sorarsanız eğer, benim için sakin müzikler ve hafif müzikler her zaman ön planda olmuştur. Bir mağazaya girdiğin zaman başında bekleyen satış danışmanının seni zan altında bırakması yetmiyor, bir de bas bas bağıran ucuz hoparlörden gelen cızırtılı dandik ses kulağınızın patlamasına neden olmakla birlikte sizi sinirlendiriyor gerçekten. Eğer ve ünlü bir butik mağaza ise harika piyano müzikleri çalabilirsiniz. Ya da nefis Fransız müzikleri dinletebilirsiniz gelen müşterilerinize. En azından kulak zarlarında sorun yaşamamış olup sinirlenip çıkmamış olurlar mağazanızdan. Ünlü bir kitap ve müzik mağazasında çalışmış biri olarak bunlara çok dikkat ederdim. Dikkat etmekle birlikte de müzik konularında hassas davranırdım. Sabah olduğu zaman hafif enstrümantal müziklerle açılışı yapardım, öğlene doğru biraz daha sesli müzikler, öğleden sonra pop ya da rock çalardım. Ya da zaman zaman dünya müziklerini kullanırdım. Farklılık her zaman insanları  hoşnut eder. Bunu her zaman deneyin derim. Mağaza kapanış saatine bir ya da iki saat kala da tekrardan hafif müzik çalardım.

Ayrıca bildiğiniz üzere insanlar genellikle alışverişlerini iş ya da okul çıkışı zaman dilimi olan akşam yaparlar. Gündüz herkes iş başında olduğu için elbette bir baş ağrısı, bir sızlama ve yorgunluk hissiyatı elbette yaşarlar. Ama mağazanıza geldiğinde çalan hafif müzikler eşliğinde hem hoşnut olur, hem mağazanızın kaliteli bir yer olduğunu fark eder ve çalınan müziğin etkisiyle doya doya alacağı kıyafete bakarlar. Bir de insanların başında dikilen satış temsilcileri olmazsa kesinlikle bu durum daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart