İç Dekorasyon Örnekleri

İç Dekorasyon Örnekleri

İç dekorasyonda kullanılacak malzemeler nasıl seçilmelidir?

Mağazanın iç dekorasyonunda en önemli olan parça ilk önce mağazanın ne işle uğraştığı ve ona göre dekorasyon yapılmasının belirlenmesidir. Mesela bir yoga malzemeleri satan firmanın iç dekorasyonu ile halı satan mağazanın iç dekorasyonu aynı olmaz. Veya bir oyuncakçı ile beyaz eşya dükkanının dekorasyonu çok farklıdır.

YogaMentalBenefitsÖrnek olarak bir yoga malzemesi satan dükkanın tasarımını incelersek; mağazamızın orta kısmına kasa şeklinde büyük masalar koyarak yoga malzemelerini bu masaların üstüne yerleştirebiliriz. Rengarenk olan yoga malzemeleri dikkat çekiciliğinin yanında hem dekorasyonumuzu tamamlayıcı bir öge olacaktır hem de işlevsel bir sunum kazandırmış olacaktır. Bu yöntem büyük mağazalarda oldukça sık uygulanan ve başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir.

cicekciVeya bir çiçek dükkanının olabilecek tasarımından bahsedelim. Çiçek dükkanımızı bir evin oturma odası şeklinde tasarlayabiliriz. Böylelikle çiçek almaya gelen müşterilerimiz alışveriş esnasında soluklanma fırsatı bulurken aynı zamanda da aldıkları çiçekleri kendi evlerinde nerelere koyabilecekleri hakkında bir fikir oluştururlar. Ayrıca dükkanımızda kullanacağımız rengarenk lambalar da renk renk olan çiçeklerimizle uyumlu bir hal alacaktır.

bardekorasyonu

 Yada bir içki satan mekan için dekorasyon düşünürsek; her yeri ahşap malzemeden olan dükkanımıza aynı ahşap malzemelerden raflar koyabiliriz ve dükkanın tam ortasından aşağıya doğru sarkıtacağımız bir sahte içki şişesi ile görselliğimizi katlayabiliriz. Farklı renklerde olan içki şişeleri ile ortadaki beyaz renkteki sahte içki şişesi güzel bir uyum sağlayacaktır.

Veya av malzemeleri satan bir mağaza da tahta raflara ürünleri yerleştirebiliriz ve ortaya koyduğumuz tahta bir masa ile birkaç küçük av malzemesi ile tezgah oluşturabiliriz. Bu tahtadan yapılmış olan masa ve raflar mağazamıza doğallık katacaktır.

Yukarıdaki vermiş olduğumuz bilgilerden de anlaşıldığı gibi iç dekorasyon örnekleri tamamen mağazanın yaptığı iş ile ilgili olmaktadır. Büyük kıyafet mağazalarında dekorasyon bölümlerden oluşmaktadır. Bayan, erkek ve çocuk bölümlerine göre dizayn edilmiş bir dekorasyon vardır. Ayrıca mağazanın içinde kıyafet giydirilmiş olan mankenler de müşterilerin fikrini oldukça etkileyerek mağaza dekorasyonuna iki türde hizmet etmektedir. Birinci olarak müşterinin ürünle ilgili fikrini etkileyerek ürünün daha fazla satılmasını sağlıyor ikinci olarak ta mağaza içindeki giysilerle uyumlu renkte giydirilmiş olan manken iç dekorasyonu tamamlayan bir parça oluyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart