İç Mekan Dekorasyonunda Kalite

İç Mekan Dekorasyonunda Kalite!

Yaşanılabilir mekanların inşası adına iç mekan çözümlerine önem vermek gerekir. Gelişi güzel dekorasyonlar yerine tarzımızı ve mutlu olmamızı sağlayacak dekorasyon tercihleri yapmakta fayda var. Bu açıdan yapılması gereken şey, iç mimarlık programlarından faydalanmak.

Peki ama nasıl bir iç mekan tasarımı?

İç mekan tasarımları sağlık ve kaliteli yaşam açısından önemlidir. Evinizde veya ofisinizde uygulayacağınız iç mekan çözümlerinde kullanacağınız mobilyalar kalitenin başını çekmektedir. İç mekan çözümleri içerisinde kaygılar eşyaların nereye ve  nasıl konulacağı şeklinde değildir. En azından tek bu problem üzerinde durmaz. Onun durduğu problemler mekan analizinden sonra elde edilen veriler ışığında ofiste, mağazada veya evlerde kullanılacak en iyi mobilyaları seçmek, doğru şekilde yerleştirmek ve kullanacak olan kişilerin hizmetine sunmaktır. Bu açından birçok disiplinden yararlanan iç mimarlık çözümleri önemsenmelidir.

Mobilyaların kalitesi…

Birçok mobilya firması tarafından birbirinden şık ve estetik ürünler piyasaya sunulmaktadır. Ancak bu sunulan ürün yelpazesinin kalitesine bakmak yerine, daha çok estetik taraflarına bakılmaktadır. Elbette yaşanılabilir bir mekanın tesis edilmesinde estetik kaygılar söz konusu olması gerekir. Ancak en güzel şekilde tasarlanmış bir mekanda yanlış tercih edilen eşyalarla beraber yaşamış olmak, fayda değil zarar getirecektir.

Bundan dolayı mobilya seçimlerinde birincil kıstas modelleme değil, bilakis mobilyanın yapısı ve kalitesidir. Bu açıdan organik mobilyaların tercih edilmesi isabetlidir. Anti stres ve anti bakteriyel yapılara sahip olan mobilyalar sayesinde evler veya işyerleri daha yaşanılabilir mekanlar haline gelir. Hem malzeme kalitesinden kaynaklanan bir atmosfer açısından hem de görüntü ve estetiklik açısından bu durum söz konusudur.

Mobilyaların renklendirme sistemlerinin de önemi vardır. Su bazlı teknolojinin kullanılması mobilyaların renklendirilme işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapıldığını gösterir. Aynı zamanda İtalyan cilalama da sağlıklı bir yöntemi ifade eder. Dolayısıyla tüm bu kalite standartlarına dikkat edilerek modernize edilmiş mobilyaların tercih edilmesi yaşanılabilir mekanların tesis edilmesinde başat faktörlerdir.

İç mimari çözümlerde çok daha fazlasına dikkat edilerek, sadece dekorasyoncu mantığıyla hareket edilmeden çok daha geniş kapsamlı çalışmalar ışığında mekanlarınız gerçek yaşam alanları haline getirilir.

Mağaza Dekorasyon Trendleri

Şubat 11th, 2016

Mağaza Dekorasyon Trendleri! Mağazacılıkta tasarım ve görsellik giderek ön plana çıktı. Bunun en fazla yaşandığı ülkenin Türkiye olduğunu söylemek gerekir. Dekorasyon konusuna çok dikkat eden bir kitl...

Read more

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart