Kozmetik Mağazası Dekorasyonu

Kozmetik Mağazası Dekorasyonu

Biz kadınların saatlerce veya çok kısa sürede yapmaktan en keyif aldığımız şey kesinlikle kişisel bakımdır. Öyle ki şu sıralar sadece kozmetik mağazası işletsen bile köşeyi dönersin zannedersin ancak sadece mağaza açmak ile olmuyor. Kaliteli malzemelerin bulunması işinde iyi olan elemanların çalışması ve en önemlisi kozmetik dükkan dekorasyonu. Sadece ufak bir stant bile öyle dikkat çekici olmalı ki o mağazaya sadece bakmak için değil ilk girişte alışveriş yapmalıyım demelisiniz. Yeni açacağınız mağaza da bence ilk işe dekorasyondan başlamalısınız. Sadece mekanın içi değil gerektiğinde tabelanız bile dikkat çekebilmeli. Mekanın içi kesinlikle basık değil egzotik bir havası olmalı, ayıca renkli ve insanın içinden her bir stanttan muhakkak bir ürün almalıyım diye düşünmelidir.

Mağazanızın sadece Nişantaşı’nda, Etilerde, taksimde açmalıyım diye düşünmeyin artık her semtte kozmetik mağazaları bulunmakta. Makyaj malzemesi, cilt bakım ürünleri, parfümler her standın farklı dekorasyonu olmalı. Tutup da ruj standı için olan dekorasyonu kremlerde parfümler de kullanamazsın. Eğer bu işte hiç tecrübem yok diyorsan bile internet artık elimizin altında her yerde, ama yok ben internetten de baktım ama içime sinmiyor uzman bir yardım almalıyım diyorsan o zamanda bu iş için harikalar yaratan mimarlar var, ancak bunun içinde fedakarlık yapıp nakit konusunu sıkıntı yapmamalısın.

Sonuç olarak kendim bile bir şeyler yapabilirim diyorsan sana ufak tüyolarda biz de yardımcı olalım isterim. Örneğin; kişisel standın da tam bir otantik hava katmalısın insanın şehrin pisliğin de bile geçtiği yerlerde yeşilliklerin akarsuların olduğunu hissetmeli, makyaj ürünlerinde özellikle öyle bir dekorasyonun olmalı ki müşterinin aklında almamak ile ilgili bir düşüncesi olmamalı. Renklendirmeden tutunda ışıklandırmalara kadar mükemmelin altında olmamalı. Basık ve boğucu renklerden kesinlikle uzak durmalı ancak çokça da cırtlak renklerde kullanmamalısın, ayrıca tek renk kesinlikle olmamalı. Müşteri o mağazaya girerken tam anlamıyla kendinde geçmeli. Kendine güvenip neden sende bu işi yapmayasın ki…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart