Kuyumcu Mağazası Dekorasyon Önerileri

Kuyumcu Mağazası Dekorasyon Önerileri

Güzel tasarlanmış vitrin başarının yarısıdır. İstatistiklere göre 80% müşteri kitlesi mağazalara belli bir şey almak için değil, sırf vitrinden ona göz kırpan herhangi bir ürünü elde etmek için girer. Vitrin yalnız bu veya diğer ürünü, yeni koleksiyon sergilemez, aynı zamanda yenilikler, yapılan indirimleri yansıtır.

Güzel tasarlanmış dekorasyon fonunda sergilenen ürünler sayesinde müşterileriniz tekrar mağazanıza geri dönmek isteyecektir.

Kuyumcu mağazası dekorasyon önerileri nelerdir? İlk önce neye dikkat edilmeli? Birçok faktör göz önünde bulunmalı: mağazanın yeri, alıcı kitle yoğunluğu, hangi markalarla çalışılıyor veya çalışılması planlanıyor, hangi çeşit ürünlerin sergileneceği ve bu gibi. Güzel tasarlanmış kuyumcu vitrini tiyatro sahnesi gibidir. İç mekan ise ışıltılı sarayı andırmalı. Kuyumcu mağazası dendiğinde akla gelen ilk şey göz alıcı ışıklar ve ürünlerin yansıttığı parıltıdır. Bunları daha da göz önüne sermek için iç mekanda mutlaka büyük boy aynalar kullanılması tavsiye olunur.

Sade aynı zamanda şık klasik oturma grubu takımı ve sade masa kullanılması müşterilerinizin rahat etmesi için ideal seçim olabilir. Renk ve desen olarak aşırı karışık modelleri tercih etmeyiniz. Her bir ürün ayrıcalık gösterilerek ışık almalı. Sıra dışı ve ya yeni koleksiyon ürün sergilenecek vitrinlerinizi kırmızı kadife kumaşla tasarlayabilir ve ya onların sergilendiği bölümü değişik ışık sistemi kullanarak altını çizebilirsiniz.

Osmanlı tarz ürünler satan kuyumcu mağazalarda iç dekorasyon adeta bir sultan sarayını andırmalı. Tarihte yolculuk eder gibi müşterileriniz bu ortama bayılacaktır. Herbir müşterinin özel biri olduğunu ve ona sunulan ürünün sadece onu ön plana çıkaracağını göstermeli her kuyumcu.

Mekanda kullanılacak aynalar genelde tüm duvarı kaplar. Bu müşterilerinizin ürünü üzerlerinde denedikleri zaman onlara daha çabuk karar vermelerini sağlar. Boyut olarak her ebat ve büyüklükte olan aynalar işinize gelebilir. Bir yandan aynalar ürünlerin parıltılarını, mekan içi kullanılan ışıkların sayını ikiye katlar, diğer yandan iç mekanın daha da geniş görünmesini sağlar. Ferah ve geniş göz alıcı parıltılı mekanda her bir müşteri rahat edecektir.

Mağazanız büyük ise onun belli bir köşesini özel müşterileriniz için tasarlatabilirsiniz. Bu yolla onların sizin için ne kadar değerli olduğunu görebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart