Mağaza Dekorasyon Trendleri

Mağaza Dekorasyon Trendleri!

Mağazacılıkta tasarım ve görsellik giderek ön plana çıktı. Bunun en fazla yaşandığı ülkenin Türkiye olduğunu söylemek gerekir. Dekorasyon konusuna çok dikkat eden bir kitle ve bu kitleyi memnun etmek için elinden geleni yapmayı planlaya mağazacılar var. Eğer açacağınız mağazanın müşteri çekmesini istiyorsanız, sizde dekorasyon konusuna önem veren kitleyi memnun etmek isteyenler grubuna dahil olmalısınız. Mağazacılıkta sözlü satıştan önce görsel satışın gerçekleştiğini unutmayın. Birinci aşamada başarılı olmayan kişilerin ikinci aşama da başarılı olabilmeleri ise söz konusu değildir.

Mağazacılıkta renk trendleri neler?

DCIM100GOPRO

Neredeyse girilen her mağazada artık pastel tonda renkler kullanılıyor. Bunun sebebi dekorasyonda doğallığın ön plana çıkmaya başlaması. Kuracağınız mağazanın ne tür kıyafetler veya aksesuarlar satacağı da renklerinin asıl olacağını belirleyici bir özelliği ifade ediyor. iç çamaşırına odaklanan bir mağazanın pastel tonda renkleri tercih etmesi doğru olmayabilir. Bu tür mağazaların hijyen algılarını harekete geçirici beyaz veya pembe gibi renklere daha çok önem verebilirler. Üstelik bu mağazalarda iç çamaşırlarının türüne göre de farklı renk konseptleri uygulanabilir. Mesela fantezi giyim bölümünde kırmızı renklerin tercih edilmesi gibi…

Bunun yanı sıra ayakkabı mağazaları ve sadece kadın giyimine odaklanan mağazalarında kendilerine has dekorasyon modelinin olduğunu söyleyebiliriz. Ayakkabı mağazalarında sergilenen ayakkabı modellerinin dikkat çekmesi için ışıklandırma oldukça önemli bir konumdadır. Kadın mağazalarında ise teşhir sistemleri üzerinde mükemmel ve etkileyici kombin sunumlarının bulunması dikkat çekmek için gereklidir.

Vitrin dekorasyonu

SNAZZY MERTER STAR ARENA-1 (1)Mağazalarda en önemli dekorasyon kısmının vitrinler olduğunu söylersek yanlış bir tespitte bulunduğumuz kimse söyleyemez. Eğer dikkat çeken bir vitrin tarzınız yoksa, mağazaya müşteri çekebileniz mümkün değildir. Dolayısıyla ürünlerinize güvenmenizin ve iç mimari modellemenin etkileyici olmasının bir hükmü kalmaz. Mağazaların vitrinlerine dikkat ederek, daha fazla müşterinin sizi tercih etmesini sağlamış olursunuz.

Mağaza mobilyalarının kalitesi

Mağaza içerisine konulan mobilyaların kalitesi de müşterilerinizin hakkınızdaki algıları etkiler. Dolayısıyla mobilya seçimi alelade değil, bilinçli bir şekilde yapabilirsiniz. Bu bakımdan trend mobilya modelleri, anti stres ve bakteriyel özelliklere sahip olanlardır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart