Mağaza Depoları İçin Raf Önerileri

Mağaza Depoları İçin Raf Önerileri

Mağaza depolarının rafları en başta alanları en verimli şekilde kullanmayı amaçlar. Beklentileri karşılayan ürünlerin rafların en önlerine koyarak istenildiğinde daha rahat ulaşılabilir. Depodaki raflarda mağaza içinde bulunan ürünlerden farklı malzeme bulunmamalıdır. Mağaza depoları için raf önerileri başta ürünlerin düzenli tarih sırasına göre dizili olmalıdır. Depodan çıkan ürünleri kayıt altına alınması stok takibinin yapılmasında yardımcı olur. Önerilerden bir diğeri hiç bir ürün karışık konulmamalı her ürün kendi rafında ve kendisi içinde sınıflandırılmışsa o sınıflara göre yerleştirmek gerekir. Bu sayede hangi ürünün hangi rafta, hangi kısımda olduğunu bilir ve ihtiyaç halinde daha rahat bulunur. Bu şekilde müşteri ihtiyacını hemen karşılamış olursunuz. Sektör genellikle yenilikçi, esnek ve büyümeye yatkın olduğu için ihtiyaç duydukları ürün ve ürün miktarları sıklıkla değişir.

Raf denetimleri düzenli bir şekilde yetkililer tarafından yapılması gerekmektedir. Raf denetiminin zamanını işveren karar verir. Karar verme aşamasında depo işletim hızı ve faaliyet türlerine de dikkat edilmesi gerekir. Gerekli depo ortamlarında bir yıllık rutin şekilde raf denetimi yapılması gereklidir. Çok yoğun şekilde veya hızlı hareket ederek çalışan depolarda haftalık hatta günlük olarak denetlemesi gerekir. Kısacası rafların bakımının önemli olduğunu anlayabiliriz. Bu sayede mağazaların depolarında hiç bir aksama olmadan her işi zamanında yapmış oluruz.

gokcag_magaza_dekorasyonu (15)

Raf sistemlerin çeşitlerinin özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Çünkü depoda raflara koyacağınız ürünlere uygun olmayan rafları tercih etmemelisiniz. En önemli nedeni mağazanın deposunda iş aksaması olabilir ve iş aksarsa müşteri memnuniyeti de düşmüş olur. Ürünlerinize uygun doğru rafları tercih etmeniz gerekir. Örneğin sırt sırta raf sistemleri sepet, sandık, konteyner gibi ürünlerin depolanması için kullanabileceğiniz raf sistemlerinden biridir. Yapı-gross market raf sistemleri genellikle market depolarında kullanılır. Mağaza depolarında raf sistemlerinin amacı, giyim, aksesuar, elektronik ve benzeri bir çok sektörde iyi şekilde sergilenmesi için depolarda da düzgün şekilde konulması depolanması gerekir. Depoların raflarında bulunan ürünler derli toplu olmalıdır. Düzenli bir şekilde olması müşterilerinin bu ürünlere kolayca ulaşmasını sağlar. Depo raf sistemlerinin amacı, her türlü büyüklük ve ağırlıkta olan malzemeler depolamaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart