Mağaza İç Duvar Tasarımları

Mağaza İçinde İlginç Duvar Tasarımları

Dekorasyon modelleri günümüzde hızla değişip gelişiyor. Mağazada satılan ürünler göz önünde bulundurularak yapılması gereken mağaza dekorasyonları bir hayli gelişmiş durumda. Elbette birçok çeşit ve bir çok model bulunuyor. Hangi dekorasyonun nerede kullanılacağı ise mağaza sahiplerinin en büyük sorusu ve hepsi ayrı ayrı ele alınması gereken konular. Biz mağaza içinde ilginç duvar tasarımları başlığımızı ele alacağız.

Evet, birçok çeşitten biri de mağaza içinde ilginç duvar tasarımları. Peki hangi mağaza türlerinde nasıl duvar tasarımları kullanılmalıdır ve nerelerde kullanılması yanlış olur?

Öncelikle satılan ürünlerin yoğun ve gösterişli olduğu mağazalarda ilginç duvar tasarımları fazlalık olacak ve göz yoracağından buralarda kullanılması uygun değildir. İlginç duvar tasarımları, ürünlerin yoğun olmadığı mağaza türlerinde raflara dikkat çekmek, mağazanın çekiciliğini arttırmak ve sıcak bir ortam yaratmak için kullanılabilir. Örneğin; bir kadın kıyafet mağazasında ışıklandırmalar ve ürünler fazla olacağından duvar tasarımları çok fazla göz yorar ve müşteriyi satın almaya değil mağazadan çıkmaya iter. Bu durum ürünlerin çok fazla bulunmadığı mağazalarda tam tersi olacaktır. Örneğin; bir kuaförde yapılan duvar tasarımları göz yormadan çekiciliği arttıracaktır. Benzer şekilde kumaş satan mağazalarda, kafelerde ve ayakkabı dükkanlarında yapılan ilginç tasarımlar ürünlerin albenisini yükseltecektir.

F16_magazadekorasyonu (3)

Birkaç örneğe açıklık getirelim. Mağaza içinde ilginç duvar tasarımlarının en fazla getirisi olan yerler kafelerdir. Kafenin konseptine göre seçilmiş yazılar, boyamalar, karikatürler müşterinin ilgisini çekecek ve onu buraya yönlendirecektir.

Rafları duvarlarda bulunan bir ayakkabı mağazasında yapılan duvar tasarımları da müşteriyi buraya yönlendirecektir. Örnek verecek olursak, duvarda bulunan ayakkabı rafı patlamış bir bomba gibi dikkati oraya çekilecek şekilde düzenlenebilir. Mağazada bulunan özel bir ürün değerli bir duvar tasarımıyla şekillenebilir. Bu dikkat çekiciliği arttıracaktır.

Son örnek olarak da kuaförleri ele alalım. Kuaförler kadınların en fazla vakit geçirdikleri yerlerden biridir. Önceden işini iyi yapan kuaförler tercih edilirken, günümüzde sayılarının bir hayli artması ve herkesin işini iyi yapmasından dolayı kuaför yarışı tasarım yarışına dönmüş durumda. Bu yüzden kadınların kendilerini iyi ve özel hissettikleri aynı zamanda sıcak bir ortam niteliği taşıyan kuaförlerdeki duvar tasarımları onları ilk tercih kılacaktır.

Kısaca ele alacak olursak; ürün yoğunluğunun az olduğu mağazalarda, ürünlerin daha iyi sergilenmesi ve müşteriyi çekmesi konusunda ürünlerle alakalı bir şekilde ilginç duvar tasarımları kullanılmalıdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart