Mağaza’da Estetik Düzeni Sağlamak

Mağaza’da Estetik Düzeni Sağlamak

İnce Ayrıntılar İle Mutluluk

Eskiden eldeki imkanlar ile ufak parçaların birleşimi ile yapılan kıyafetler giyilir, zarar gördüğü takdirde yama dediğimiz tabir ile fazla bir kumaş daha kullanılarak oraya modifiye edilerek tekrar giyilirdi. Şimdi bu durum çok daha farklı bir yol, çok daha farklı teknoloji izleyerek değişik bir hal almış durumdadır. Artık bırakın yamayı göz zevkimize hitap etmiyor ise bile giyeceğimiz parçayı almıyoruz. Tabi en doğal hakkımız da budur. Ancak eski, geçmiş yıllarda bu zorlukları yaşayan insanlarımız için bu durum biraz daha lüks gelmektedir. Ama artık dünya düzeni böyle devam ediyor. Bizlerde ayak uyduruyoruz. Göz zevkimize ne kadar iyi gelen eşya parçaları varsa onlara o kadar ilgi duyuyoruz.

Bir mağazada estetik aslında bizim için en önemli etkenlerden birisidir. Bu olayı gizli forvet gibi düşünebiliriz. Düşünelim biraz, mağazaya girmeden önce mağazanın dizaynına dışardan görünüşüne, içerdeki çalışan insanların disiplinine ve temizliğine hepimiz dikkat etmiyor muyuz? Bu durumda mağazada estetik bizim için gizli forvettir. Estetik, dizayn ve temizlik olmadan emin olun beynimiz, aklımız, düşüncemiz o mağazaya girmek istemeyecektir. Peki, mağaza dizaynı, estetiği nasıl olmalıdır?

NİCE İSTANBUL-ZERGA MERTER-1 (20)

Mağazada estetik ve güzellik için renk seçimi oldukça önemlidir. Biraz dikkat edersek beyaz, temizliği temsil ederlerken, kırmızı ise enerjiyi harekete geçme arzusunu temsil eder. Bu size öyle gelmese bile beyninize yerleşmiş bir durumdur. Unutmayalım renk önemlidir. Mağaza içerisinde yapılan düzen çok sıkı ve karışık olamamalıdır. Mavi tonları insanların içini açar ve ferahlık getirir. Çalışan elemanların güler yüzlülüğü, temizliği ve disiplinliği de mağaza dizaynına girmektedir.

Bunlar fark edemediğimiz ince ayrıntılar olsa da oldukça önemli ve beynimizin bir kısmına yerleşen önemli etkenlerdir. Şimdi bir daha düşünelim, içinizi ferahlatan mavi tonları kullanılmış, hafif beyazlar ve ince küçük yerlerde kırmızı renkleri kullanılmış, üstelik mağaza düzenli ve çok sıkışık değil. Düşünün girerken insanlar sizi mutlu bir tebessümle karşılıyor. Sanırım şimdi mağazaya girme oradan alışveriş yapma isteğimiz biraz daha arttı. İşte mağaza estetiği, alışverişin önemli noktası ince ayrıntılarla mutlu olma olayı budur. Unutmayın her fikir sizin elinizde.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart