Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak, özellikle ev hanımları için, vaktinin büyük bir kısmını geçirdiği vazgeçilemez ve önemli mekânların başında gelir. Bu kadar çok zamanın geçirildiği bir mekânın, yaşam alanının yaşama elverişli olması, göze hitap etmesi, kolaylık ve pratiklik sağlaması çok önemlidir. Özellikle çok yemek yapılan bu mekânlarda, duvarda nemlenmeler çok olmakta, buda rahatsız edici görüntüler oluşturan küflenmelere yol açmaktadır. Nem ve rutubetle ortaya çıkan bu küflenmeyi azaltmak için özellikle su bazlı, neme ve rutubete dayanıklı boyalar seçilmelidir. Ayrıca mutfak duvarları kolayca kirlenebildiği için, özellikle kolay silinebilen boya tercih edilmelidir.

Mutfak boyalarında daha çok yosun yeşili, bej gibi mat renkler kullanılmak daha akıllıca olur. Çünkü sürekli hareket halinde olunan bir mekân olan mutfaklarda; gözü yormayacak, gözü dinlendirecek renkler kullanılmalıdır. Parlak renkler ne kadar cazip olsa da çok dikkat çektiği için gözler için daha yorucu olmaktadır. Koyu renklerin ise bunaltıcı bir yönü vardır. Bu yüzden çok tercih edilmemelidir.

Mutfaklara derinlik ve genişlik katmak istiyorsanız, büyük pencereler ve aynalar en avantajlı seçimlerdir. Lavabo pencerenin hemen altında, sağında veya solunda olmalıdır. Bulaşık yıkarken, yemek yaparken, sebze meyve yıkarken ve doğrarken boş duvara bakmak yerine pencereden dışarı bakmak daha zevkli olacaktır. Pencerenin yanlarını ve altını olası nemden ve rutubetten korumak için ise kaplama yapmak sizi bu dertten kurtarır. Güneşin ve ışığın verimli şekilde kullanılması pencerelerin önemini daha da artırır. Işıklı bir mutfak her zaman daha fazla enerji verir.

Mutfak dekorasyon fikirleri, günümüzde son derece artmış durumda. Özellikle çeşitli ve önemli markalar bu konuda birbiriyle yarış içindedir. Alternatif ve pratiklik kazandıran fikirlerle mutfaklar ev hanımları için daha yaşanabilir bir hal almıştır. Örneğin dağınıklığa neden olan küçük mutfak eşyaları için çok güzel pratik dolaplar tasarlanmıştır. Kolaylıkla takılabilen ekstra raf seçenekleri ise şıklık ile birleşerek görsellik ve pratiklik yönünden çok büyük yarar sağlamaktadır. sizde bu ürünleri kullanarak mutfağınıza yapacağınız küçük değişikliklerle, daha ferah ve iç açıcı mutfaklara sahip olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart