Petshop Dükkanı için Mağaza Tasarım Önerileri

Petshop Dükkanı için Mağaza Tasarım Önerileri

Açtığınız petshop dükkanı küçük veya büyük olabilir. Önce hayvanlar için temiz ve yaşayabilecekleri bir ortam sağlanmalıdır. Temiz, güzel kokulu ve havalandırılmış bir dükkan ile zaten öne geçmiş, beğeni almış olacaksınız. Bu şartların ardından petshop dükkanı için konsept önerileri düşünebiliriz. Petshop dükkanında kategoriler ayrılarak konsepte başlanabilir. Hayvan dostlarımızın birbirine karışmadan, mutlu mesut hayatlarını devam ettirebilmelerini sağladık. Ardından balıklar için yapılmış farklı akvaryum tasarımları gözden geçirilip, dükkanın büyüklüğüne uygun olanı alınmalıdır.

Çeşitli akvaryum içi süsleri, temaları, su renklendiricileri kullanılarak huzur veren, bakınca müşterinin deniz havasını hissedeceği, balıklardan etkileneceği bir ortam yaratılmalı. Evcil hayvan çeşitlerine göre, mesela kaplumbağalar için balık akvaryumunun hemen yanında güzel bir kaplumbağa akvaryumu hazırlanabilir. Bu akvaryumların yanında oluşturulacak bir rafta balık veya kaplumbağa için ya da akvaryumda hayatına devam eden evcil hayvanlarımız için çeşitli süsler, yemler, temalar satışa sunulabilir. Petshop dükkanının bir bölümünü balıklar için ayırdıktan sonra diğer bölümünü hayvan dostlarımız için düzenlemeye devam edebiliriz. Kuşları ele alalım. Kafesleri ötüşleriyle şenlenen, üst üste yaşamayan kuşlar mutluluklarını karşı tarafa yansıtacaktır. Bu da albenilerini artırarak petshop sahibinin kazancını artıracak.

Dükkanın tavanı gökyüzü temalı, ışıklandırılmış olabilir. Bir gökyüzü konsepti yaratacaktır. Balıkların bulunduğu yer deniz konsepti, kuşların olduğu yer doğa konseptiyle döşenebilir. Kedilerin, köpeklerin cam fanuslar içinde değil de daha ortamlarına uygun yerlerde hayatlarına devam edebilmesi önceliktir. Ardından onlar için kafesler hazırlanıp bir orman konsepti oluşturulabilir. Duvarlar orman konseptine uygun boyanabilir. Mevsim yazsa ve petshop dükkanının bir bahçesi varsa, kedi ve köpekler için çitlerle çevrilmiş yuva hem onların sağlığı hem de görünüş ve konsept açısından petshop dükkanımızı renklendirecektir. Kısaca özetlersek; evcil hayvan dostlarımızın hayatı önemsenmeli, petshop dükkanı temiz olmalı, albenisi olmalı. Ardından zevke uygun konsept tercih edilmeli. Mesela balık ağırlıklı bir petshop dükkanı düzenleyeceksek konsept deniz olarak seçilmeli. Petshop dükkanının tavanı önemsenip, gökyüzü görüntüsü oluşturmak konseptleri tamamlayacak bir projedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart