Gökçağ Tekstil Mağaza Dekorasyonu

Gökçağ Tekstil Mağaza Dekorasyonu

Gökçağ Tekstil için yaptığımız mağaza içi ve vitrin düzenlemelerinde kumaşları ön plana çıkaracak çalışmalar yaptık. Bu yüzden açık tonlar ile siyahı birleştirerek mağaza içerisindeki kumaşların daha çarpıcı olmasını sağladık. Mağaza içerisinde duvarlara tablolar yerleştirdik. Bu tabloları klasik bir tablodan ayıran şey tabloların içerisinde yer alan kumaşlardı. Kumaşları tablo içerisine yerleştirerek mağazada sanatsal bir çizgi oluşturduk. Tablo çerçevelerinin arkasına yerleştirdiğimiz gizli ışıklar ile görsellik seviyesini daha da arttırdık. Yine kolonlarda uyguladığımız siyah kemer kaplamalar ve aralarındaki gizli ışıklar ile modernize bir görüntü oluşturduk.

Kumaşların rahatlıkla sergilenebilmesi ve gerektiğinde kullanılabilmesi için döner raf sistemleri ile belirli aralıklarla kumaşları astık. Kumaşların uyumuna dikkat ettik. Kumaşlar arasında belirli bölmeler bırakarak hem tasarımın dinlenmesini sağladık hem de numune kumaş parçaları için alan yaratmış olduk.  Kumaş raf sisteminin bulunduğu yerin üzerine tavan bölümüne yerleştirdiğimiz spotları ortalı olarak konumlandırdık. Bu sayede kumaşlar daha canlı bir görünüme sahip oldular.

Mağazanın orta bölümüne yerleştirdiğimiz masanın tasarımı ise mağaza içindeki akışı bozmayacak şekilde uyumlu olarak dizayn edildi. Misafirlerin rahatlıkla ağırlanabileceği masanın ayak tasarımı da akıcı bir görüntüye sahip.

Vitrin tasarımında ise kullanılan kumaşları katlı olacak şekilde gerdirerek, kontrast oluşturduk ve vitrine derinlik kazandırdık. Cansız mankenleri de giydirerek vitrini hareketlendirdik.

No Comments Yet.

Leave a comment