HIGGS Merter Mağaza Tasarımı

HIGGS Merter Mağaza Tasarımı.Bu mağazaya baktığınızda tarzı hissedebilirsiniz.
HIGGS mağazası için yapmış olduğumuz tasarımda kullandığımız ögeler fark yaratan ögeler.
Temelde itfaye teması üzerinde yoğunlaştığımız bu çalışmada daha vitrinin önüne geldiğiniz andan itibaren etkileyici ögelerle karşılaşmanız mümkün.

Vitrinde yer verdiğimiz kırmızı su çıkış noktaları içerinin fazla hararetli yapıda olduğunun mesajını önceden veriyor. İç bölüme geçtiğinizde karşılaşacağınız yangın borularını anımsatan kırmızı borular dekoratif görüntüye renk katıyor. HIGGS ürünlerinden olan bavul çantaların mağaza rafları üzerinde bulunması ise bu mağazadan alışveriş yapanların tarzına vurgu yapıyor.

Tabelada kullandığımız beyaz ışık yoğunluğu üzerine kibar kırmızı hatlarla çevrilmiş harfler bize dinamizmi , kaliteli ticareti hatırlatıyor. Tavandan aşağı indirdiğimiz kumar masası lambaları olarak bilinen kırmızı lambalar ise itfaye konseptinin bir parçası olarak düşünülebilir. Bunun dışında şerit halinde döşediğimiz spotlar sayesinde mağaza yeterli boyutta aydınlatılmakta ve ürünlerin sergilenmesine katkı sağlamakta.

Kolonlar üzerine giydirdiğimiz siyah demir kareli teller ve arkasına gizlediğimiz aydınlatmalar ise duvarlarımızın dekoratif görüntüsüne katkıda bulunuyor. Mağaza havalandırmasında kullanılan folyolu yalıtım ürünleri ile tavanda kullanılan askı elemanları aynı tonlamalarda olduğu için uyum içerisinde. Havalandırmanın ana konumunu mağaza girişine yakın ve ortalı tutarak içerideki havanın kaliteli olmasını hedefledik.

No Comments Yet.

Leave a comment