SEMCO Laleli Mağaza Tasarımı

SEMCO Laleli Mağaza Tasarımı.Bu mağaza dekorasyonuna baktığınızda hissedeceğiniz ilk şey ferahlık duygusudur. Ferah bir ortam yaratmak için beyaz renkten oldukça faydalandık. Askı sistemlerimizin arkasına yerleştirdiğimiz beyaz panolar sayesinde hem ferahlık hissini yakaladık hem de ürünlerin daha çok ön plana çıkmasını sağladık. Ayrıca buradaki önemli noktalardan biri de renkli yapıda ürün portföyü olan mağazalarda fazla karışık panolar ya da renkli panolar kullanmak ürünlerin karmaşık algılanmasına ve göz estetiğine aykırı bir duruşa sebep olabilir. Mağaza dekorasyonlarında bu tarz inceliklere dikkat edilmelidir.

Mağaza içerisinde kullandığımız beyaz aydınlatmalar ile de panoların uyum içerisinde olmasını sağladık. Kolonlarda uyguladığımız siyah baskınlık panolarımızdaki ürünlerin daha çok ön plana çıkmasını sağladı. Ürün askılıklarımız arasında ayna kullanımı için genişçe bir yer bıraktık. Buradaki aynalar mağazaya derinlik kattığı gibi müşterilerin de kıyafetlerin üzerlerinde nasıl göründüğü ile ilgili fikir sahibi olmalarını sağlayacak.

Mağazamızın orta stant bölümünde kullandığımız askılık yine çok sade , fazla yer kaplamayan bir tasarım. Mağazanın ferahlık vurgusuna katkıda bulunan bir askılık tasarımı.
Mağazanın köşesinde yapmış olduğumuz siyah beyaz ve mağaza logosunu ön plana çıkaran çalışmamızda firma ismini vurguladık. Mağaza içerisindeki bu tarz tasarım uygulamaları o firmaya değer katan markasını iyileştiren tasarımlardır.

Askılıklar üzerine doğru yönlendirdiğimiz beyaz aydınlatmaların haricinde mağazanın tam ortasında şerit halinde kapalı led sistemi ile aydınlatmanın yanı sıra düzenli aralıklarla spotlar kullanarak tam ve homojen bir aydınlatma sağladık.

No Comments Yet.

Leave a comment