Vitrin Dizaynı Nasıl Yapılır?

Vitrin Dizaynı Nasıl Yapılır?

Mağazanızda ne satarsınız satın ürünü satmanız sağlayan ana etken vitrininizin albenisidir. Vitrininizin dizaynı, sattığınız ürünün tanıtımını sağlar, ürün hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlar. Vitrininizin sizin tv reklamınız gibidir. İyi bir satış yapmak istiyorsanız şu sorunun cevabını bilmek zorundasınız. ” Vitrin dizaynı nasıl yapılır?” Meraklanmayın, eğer bilmiyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra öğrenmiş olacaksınız. Vitrininizin tasarımı ile ilgili dikkat etmeniz gerekenlerden sırayla bahsedelim.

Öncelikle elinize geçen her ürünü vitrine tıkarak vitrininizi doldurmayın. Dağınık bir Vitrin müşterinin ilgisini dağıtır,, ve müşterinizi kaçırırsınız. Alıcı neye bakacağını bilemez. Hatta aradığı ürün vitrinde olsa bile gözüne çarpmadığı için alamaz. Vitrindeki ürünün göze çarpması gerektiğini unutmayın. Vitrin tasarımını ilginç olsun ama insanların aklında reklam değil ürün kalmalı. Odak noktamız ürün olduğunu unutmayın. Ürünlerin ve vitrininizin göze hemen çarpması için iyi bir ışıklandırma yapmanız şart. Vitrininizi yılbaşı ya da sevgililer gününde daha özel ışıklar ile süsleyebilirsiniz. Ürünler için de özel rötuşlar yaparak dikkat çekmelerini sağlayabilirsiniz. Basamaklı sistemler kurarak ürünlerinizi farklı yüksekliklerde sergileyebilirsiniz. Böylece vitrininizin her katmanı daha dolu gözükür.

Vitrininizde mankenleri asker gibi dizmeyin, bu çok özensiz bir görüntü oluşturur. Mankenler ile bir şeyler anlatın. Bir Vitrin temanız olsun. Bank koyun sonbahar teması oluşturun. Farklı temalar dikkat çekmeniz konusunda çok yardımcı olabilir. Eğer özel bir gün için tema uygulayacaksanız, temadan uzaklaşmaya bir vitrin hazırlayın. Başka ürünleri vitrininize yerleştirmeyin. Vitrininiz ile merak uyandırın. Mağazanın vitrinine bakan insanlar içeriyi merak etmeli. Bu sayede içeriyi dolaşıp bir şeyler alabilirler. Vitrinden içeriye baktığınızda masanızın içi gözükmemeli. Odak noktamız vitrin olduğu için mağazanın iç görüntüsü dikkat dağılmasın diye mağaza ile vitrin arasında fon kullanabilirsiniz. Desenli fonlar hem şık durur he mde amacınıza uygun temalar vitrininizdeki daha hoş bir hava oluşturmanızı sağlayacaktır.

Vitrinde sunduğunuz ürünlerin stoklarımızda olduğundan emin olun. Eğer reklamını yaptığınız bir ürün mağazanızda bulunmazsa bu müşteriler açısından hiç hoş karşılanmaz. Yukarıdakilere ederseniz satışlarınızda değişim olacaktır. Unutmayın her şey reklam ile ilgilidir.

Vitrin tasarımı ile ilgili daha fazla bilgi almak için vitrin tasarımı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart