Vitrin Tasarımı Kurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vitrin Tasarımı Kurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde görselliğin çok ön planda olduğu aşikâr bir gerçektir. Bunu gerek giyimde gerekse çevremizdeki tüm ayrıntılarda görmek mümkündür. Bir şey alırken ilk olarak fiyatından kalitesinden önce aklımıza görünüşü gelir.

Kendi kendimize ya da etrafımızdaki kişilerle o rengi mi alsak bu rengi mi, küçük mü olsun büyükçü bunun gibi binlerce soru ile karşı karşıya kalırız. Seçimlerimizde genelde bu çizelgeler üzerinde olur. Bunun içindir ki artık mağazalar olsun, marketler olsun vitrinlere çok önem verirler. Pazara gittiğimizde meyve sebze bir kargaşa içinde satılır isteyen alır istemeyen almaz. Ama marketlerde bu alımı etkin hale getirmek için meyveler çeşitlerine göre ayrılır, dizilir, sebzeler farklı raflarda düzenli bir şekilde düzenlenir ve satışa hazır edilir. Bu gibi şeyler müşteri için çok önemlidir. Vitrin tasarımına önem veren başka bir mekân da giyim mağazalarıdır. Mağazaların olduğu bir sokaktan yürürken en çok gözümüze çarpan yerdir vitrinler. İhtiyacımız olsun olmasın dikkat çekeriz. Mankenlerin üzerine giydirilen elbiseleri görünce alma isteğimiz artar. Kombine edilerek vitrine konulan kıyafetleri almak için sabırsızlanırız bazen. Ya da aldığımız bir elbisenin altına giymek için baktığımız ayakkabıları görünce giriveririz mağazalara.

vitrintasarim2Günümüzde her yerde aynı ya da benzer ürünlerin satılması rekabet ortamını artırmıştır. Bu rekabet ortamına hem uyum sağlamak hem de başa çıkmak için vitrin tasarımı göz alıcı olmalıdır. Nasıl dikkat çekmek için mağazaların müzik seçimlerine dikkat ediyorsa, temizliklerine önem veriyorsa vitrin tasarımına da aynı özeni göstermelidir. Hiç bilmediği bir yerde gezinen biri dışarıdan baktığında orada ne satıldığını, neye, kime hitap ettiğini anlayabilmelidir. Ya da acele bir şekilde bir şeyler bakınan biri vitrine bakıp içerisini göz önünde bulundurabilmelidir. Vitrinlerden özel günlerde yapılan kampanyalar değişiklikler yansıtılır. Vitrin ne kadar özenli yapılmışsa mağaza içinde hayati önem taşır. Talebin artmasına ve insanların alma isteklerinin artmasında rol oynamaktadır.

Dünyanın neresinde olunursa olunsun vitrin tasarımına büyük önem verilmektedir. Tanınmış markalar, patentli ürünlerin bile satışa sunumunda vitrin tasarımı büyük bir alana sahiptir. Vitrin tasarımı kurulurken dikkat edilmesi gerekenler satış mekanları için önemlidir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart