Vitrin Tasarımı Nasıl Yapılır?

Vitrin Tasarımı Nasıl Yapılır?

Müşterilerimi etkilemenin ve onları mağazamıza çekmenin birinci yolu güzel bir şekilde dizayn edilmiş vitrinlerdir. Vitrinler mağazaların kalitesini direk olarak müşteriye yansıtır. Müşteri vitrini ilgi çekici bulursa ürünleri daha yakından görmek ister ve mağazaya girip alışveriş yapar. Bunun için mağazamızın vitrinine oldukça iyi bakmak zorundayız. Vitrin tasarımında bazı noktalara dikkat etmemiz gerekir. Bu noktalar;

Vitrin tasarımı nasıl yapılır diyenler için ilk olarak vitrinimizde ne kadar çok ürün varsa o kadar çok ürün satarız gibi yanlış olan anlayıştan kurtulmamız gerekir. Çünkü tıka basa doldurduğumuz vitrin dağınık görünecektir. Ve müşterilerde dağınık olan firmalardan alışveriş yapmak istemez.

İkinci olarak satmak istediğimiz ürünün vitrinde odak noktasında olmasını sağlamalıyız. Vitrin aydınlatma tercihimiz çok önemlidir. Ürünü vitrine farklı şekillerde bulundurmalıyız. Bütün ürünler aynı yükseklikte olmamalı farklı farklı yükseklikte ve yoğunlukta olması da vitrini güzelleştirecektir.

Bir başka dikkat etmemiz gereken konu vitrindeki mankenler. Hepimizin bildiği ve gördüğü gibi mankensiz vitrin oluşturulamıyor. Burada dikkat etmemiz gereken nokta vitrinde manken olup olmaması değil vitrindeki mankenin ne şekilde durduğudur. Genelde vitrindeki mankenler hep hazır ol şeklindedir. İşte biz bu noktada vitrindeki mankenimizi bir taburede otururken ya da omzunu duvara yaslamış gibi bir şekilde bulundurursak daha dikkat çekici olacaktır.

vitrintasariminasil2Vitrininizi oluştururken mutlaka satacağınız ürün ile ilgili iyi oluşturulmuş kampanyalara vitrininizde yer verin. Vitrinde oluşturacağınız tema direk ürün satışınızı etkileyeceğinden sattığınız ürün ile vitrin temanız aynı olmalı. Mesela bir sonbahara ait kıyafet satan bir mağaza vitrin oluştururken daha çok koyu renkli kıyafetlerden yararlanmalı. Anlatmak istediğimiz mevsimlik kıyafet satan bir firmanın aynı anda yazın giyilebilecek ürünlerle kışın giyebileceğimiz ürünlere aynı vitrinde yer vermemesi gerektiğidir.

Vitrinin arkasında vitrin ile uyumlu bir fon oluşturmak oldukça önemlidir. Çünkü bu fon mağazamıza görsellik katacaktır. Mağazamız yol kenarındaysa mutlaka vitrinimizi geniş camlardan oluşturmalıyız böylece mağazamızın önünden geçen arabalardaki insanlarda vitrinimizden etkilenebilsin ve müşteri sayımız artsın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart